Ako to funguje? Zostavenie jedálničkov v praxi.

Funguje to jednoducho. Dovoľte poradcovi, aby zostavil jedálniček taký, aký vyhovuje presne Vám. Po zopár mesiacoch sa už naučíte sami, ako jesť, aby ste dosiahnutý výsledok stabilizovali, pričom Vám bude stále nablízku.

Na internete, v knihách, časopisoch dnes nájdeme nespočetné množstvo jedálničkov, ktoré nám zaručujú redukciu tuku, nárast svalov, pevnejšie zdravie a dlhší život. ŽIADNA diéta ani univerzálny jedálniček na týždeň uvedený kdekoľvek nezaručí dlhodobý úbytok hmotnosti, ani lepší život. Rovnako, ako žiadna náhrada stravy, prášok, koktejl, tableta na chudnutie neprinesie dlhodobé výsledky, v najlepšom prípade JOJO efekt.

Základná otázka je, ako by aj mohol takýto univerzálny jedálniček fungovať, keď každý z nás má iné stravovacie návyky, iné fyziologické potreby, iné intolerancie, iné zamestnanie. Ako môže fungovať rovnako strava pre 102 kilovú ženu s alergiou na laktózu a sedavým zamestnaním a na 110 kg muža – športovca? Nemôže.

Práve v tomto je zásadný rozdiel. Dobrý výživový poradca Vám zostaví jedálniček na mieru, to znamená presne pre vás. Je to vaše telo, vaše jedlo, váš šport, vaše choroby, vaše zamestnanie, váš bazálny metabolizmus, váš doterajší spôsob života a preto nemusíte dosiahnuť úspech s rovnakou stravou, ako to bolo u vašej kamarátky alebo partnera.

Dobrý výživový poradca je Vám oporou počas celej doby vašej snahy, či už chudnutia, spevňovania postavy, či budovaní svalovej hmoty, podporuje Vás, pozná odpovede na vaše otázky, nenúti vám kupovať si u neho prípravky na chudnutie, pozná vašu psychiku, vaše neduhy a vie, ako vás podporiť. Taktiež vám po dosiahnutom ukáže, ako si hmotnosť udržať a nedovolí vám zlyhať.

Riadim sa tým a je to aj mojim poslaním, že len strava zostavená na mieru, z klasických ľahko dostupných potravín, bez zázračných tabliet dokáže DLHODOBO znížiť vašu hmotnosť, bez následného JOJO efektu.