V auguste 2014 som urobila prvý krok. Ozvala som sa Ivke a dnes som za toto rozhodnutie vďačná sama sebe. Od 1.9.2014 som zmenila stravu, myslenie a zapojila pohyb do každodenného života. Ivka to niekedy naozaj nemala ľahké, vylúčiť toľko surovín a skĺbiť zvyšok tak, aby splnila moje požiadavky. Hneď na začiatku nám bolo obom jasné, že môj váhový cieľ uvedený v dotazníku, nie je otázkou jedného mesiaca. No zvládla som to s Ivkou po 3 jedálničkoch, čo bolo po necelých 4 mesiacoch. Pred Vianocami som teda dosiahla pre mňa dovtedy nemožné. Koncom januára som dosiahla ďalšiu métu a to veľkostnú, konfekčnú. Od februára som nabehla na štvrtý jedálniček a po jeho skončení si varím síce oddelene, no vždy to, na čo mám chuť, náladu prípadne čas Dnes, po roku, môžem len a len poďakovať Ivke, že mi bola oporou, poradkyňou a priateľkou. Bola mi bútľavou vŕbou, naozaj, ďakujem ti za všetko! Kade chodím, tade ťa chválim, odporúčam. Myslím si, že každý, kto ma poznal pred septembrom minulého roka a vidí ma dnes, nechápe a neverí vlastným očiam. Vysvetľovať ako, kedy, čím … Je vždy zaujímavé vidieť ich nechápavý pohľad, no zároveň uznanie, možno trošku dobrej závisti. No ak som niečo také zvládla ja, typický úradnícky typ človeka, sedavá práca, málo pohybu, nepravidelná strava, časovo náročná stresová práca …. tak to potom zvládne s pomocou Ivky takmer každý! Treba mať na začiatok zdravý cieľ, skvelú motiváciu, ešte lepších ľudí okolo seba, čo vám budú oporou, a zároveň niekoho, kto zapije možno malé „pochybenia, zaváhania“ a dodá vám silu do ďalšieho boja. Presne toto som mala ja a stále mám. Ste všetci úžasní a skvelí!!! A čo som vlastne dokázala? Vyjadrime to v číslach, teda 5 kontrolovaných partií tela prsia, pás, pupok, boky a stehno + v mojom prípade som od konca októbra zapojila do merania ďalšiu partiu a to lýtko: po roku je úbytok 161 cm a 50 kíl. Nemožné??? V auguste 2014 som to za nemožné považovala aj ja sama! No postupne, s úbytkom kíl a naberaním energie z cvičenia a zdravej stravy, sa ciele stali skutočnými a ich dosiahnutie síce malo niekedy zaváhania, no nevzdala som to. Urobila som jedno z najlepších rozhodnutí vo svojom živote. Tak čo, stále váhate a hovoríte si, že práve Vy na to nemáte??? Omyl, začnite si trošku veriť a verte aj Ivane! Skúste to, odhodlajte sa a hlavne – nevzdajte to po pár dňoch pri prvých ťažkostiach, keď telo bojuje s hlavou, že chce svoju čokoládu, keks či inú dobrotu, ktorú milujete. Nikdy nikomu som nepovedala, že to bolo ľahké. Každý vidí výsledok, no nik nevidí, čo to danú osobu stálo síl, energie, času … Je to náročné a je to boj, ale výsledok určite poteší každého z Vás a uznanie okolia vám bude dodávať silu pokračovať ďalej. Nevzdajte niečo, čo ste ani neskúsili. Odhodlajte sa, naozaj, budete na seba hrdý, určite!
Moje ĎAKUJEM patrí nielen Ivke, ale aj rodine, kolegyniam v práci, priateľom, Ludke, Miške, Tinke, Maťovi a v neposlednom rade ďakujem sama sebe.
PS: zdravá strava neznamená nechutné jedlo!!! Je to zmena, ale jedlá a dokonca si to obľúbite. Hor sa do boja, začnite s oslovením Ivany. Zvládnete to!