Som Ivana Maheľová

Jedálničky vytváram presne podľa Vašich potrieb.

Stovky úspešných premien
9 rokov praxe
Individuálny prístup
Reálne výsledky

Kto som?

Moje meno je Ivana Maheľová a o oblasť výživy a životného štýlu som sa začala zaujímať v roku 2006, keď  som sa sama rozhodla zo zdravotných aj estetických dôvodov o redukciu hmotnosti.

Počas 12 mesiacov skúšania rôznych kombinácií som sa naučila základnú vec – neexistuje strava, ktorá by bola vhodná pre každého – každý z nás ma inú stavbu tela, rozdielny bazálny metabolizmus, iné zamestnanie, využíva rozličný druh športovej aktivity a iné stravovacie návyky, či stravovacie obmedzenia. V neposlednom rade sú to chute – len pomocou individuálneho nastavenia je možné zohľadniť pri redukcii to, čo človek má, či nemá rad.

Neustálym vzdelávaním v tejto oblasti som sa rozhodla v roku 2013 stať sa certifikovaným výživovým  poradcom. Počas posledných siedmych rokov som získala prax v oblasti zostavovania individuálnych stravovacích plánov pre stovky klientov, pomohla som tisícom ľuďom zmeniť ich životný štýl, zmenila ich rodinné stravovanie a pomohla im upraviť hmotnosť.

Čo ponúkam

Hlavnou oblasťou môjho pôsobenia je zostavovanie jedálničkov na mieru BEZ PRÍPRAVKOV NA CHUDNUTIE (tabliet, práškov, koktailov), čiže výhradne z bežne dostupných potravín. Pri redukcii hmotnosti mojich klientov využívam len zmenu stravovacích návykov, bez doplnkov výživy (nebudem vám ponúkať žiadne koktejly, náhrady jedál a pod.). Venujem sa najmä ľuďom, ktorý majú problémy či už s nadváhou, obezitou (kde sú často pridružené aj iné problémy), necítia sa dobre vo svojom tele, alebo sa potrebujú dostať do športovej formy. Taktiež pomáham ľuďom, ktorý začnú cvičiť, alebo cvičia už dlhodobo, ale nevedia svojej fyzickej aktivite prispôsobiť stravu, aby dosiahli viditeľné výsledky. Všetky moje postupy sú overené praxou. Nepoužívam zásady vegánstva, makrobiotiky, práškov, ani iných smerov, jedálniček prispôsobujem individuálnym potrebám človeka - a to hlavne tak, aby vám jedlo chutilo, aby vám chudnutie robilo radosť a aby bol výsledok pre vás dlhodobo udržateľný.

Prečo?

Všetky oblasti svojho vzdelania a praxe prispôsobujem každému človeku na mieru podľa jeho potrieb, čiže nemusíte počítať žiadne kalórie. Dnes takmer každý človek vie, čo je „zdravé“ a čo nie, pretože všade sa na nás hrnú informácie o zdravom životnom štýle, no málokto si vie stravu prispôsobiť podľa svojich individuálnych potrieb. Žiadna diéta z časopisu, knihy, či internetu však nemôže priniesť trvalý výsledok. Každý chudnúci človek žije s vedomím, že čím nižšie množstvo potravy príjme, tým lepší výsledok – čo je veľký omyl, časom dôjde k metabolickej adaptácii na znížený príjem a napriek neustálej redukcii jedla a pridávaniu cvičenia chudnutie stagnuje. Robím všetko pre to, aby som každého klienta naučila žiť zdravo navždy a taktiež naučila to najdôležitejšie - udržať si hmotnosť po redukcii.

Ako to funguje?

Zostavenie jedálničkov v praxi.

Funguje to jednoducho. Dovoľte poradcovi, aby zostavil jedálniček taký, aký vyhovuje presne Vám. Po zopár mesiacoch sa už naučíte sami, ako jesť, aby ste dosiahnutý výsledok stabilizovali, pričom Vám bude stále nablízku.

Na internete, v knihách, časopisoch dnes nájdeme nespočetné množstvo jedálničkov, ktoré nám zaručujú redukciu tuku, nárast svalov, pevnejšie zdravie a dlhší život. ŽIADNA diéta ani univerzálny jedálniček na týždeň uvedený kdekoľvek nezaručí dlhodobý úbytok hmotnosti, ani lepší život. Rovnako, ako žiadna náhrada stravy, prášok, koktejl, tableta na chudnutie neprinesie dlhodobé výsledky, v najlepšom prípade JOJO efekt.

Základná otázka je, ako by aj mohol takýto univerzálny jedálniček fungovať, keď každý z nás má iné stravovacie návyky, iné fyziologické potreby, iné intolerancie, iné zamestnanie. Ako môže fungovať rovnako strava pre 102 kilovú ženu s alergiou na laktózu a sedavým zamestnaním a na 110 kg muža – športovca? Nemôže.

Práve v tomto je zásadný rozdiel. Dobrý výživový poradca Vám zostaví jedálniček na mieru, to znamená presne pre vás. Je to vaše telo, vaše jedlo, váš šport, vaše choroby, vaše zamestnanie, váš bazálny metabolizmus, váš doterajší spôsob života a preto nemusíte dosiahnuť úspech s rovnakou stravou, ako to bolo u vašej kamarátky alebo partnera.

Dobrý výživový poradca je Vám oporou počas celej doby vašej snahy, či už chudnutia, spevňovania postavy, či budovaní svalovej hmoty, podporuje Vás, pozná odpovede na vaše otázky, nenúti vám kupovať si u neho prípravky na chudnutie, pozná vašu psychiku, vaše neduhy a vie, ako vás podporiť. Taktiež vám po dosiahnutom ukáže, ako si hmotnosť udržať a nedovolí vám zlyhať.

Riadim sa tým a je to aj mojim poslaním, že len strava zostavená na mieru, z klasických ľahko dostupných potravín, bez zázračných tabliet dokáže DLHODOBO znížiť vašu hmotnosť, bez následného JOJO efektu.